AktualnościEscape Room

Nowy Escape Room w Cybermagii

Escape Room Save Notre-Dame on Fire

Gra typu Escape Room – Save Notre-Dame on Fire to gra osadzona w świecie wirtualnej rzeczywistości, która rozgrywa się wewnątrz  Katedry Notre-Dame w Paryżu podczas straszliwego pożaru, który prawie zniszczył Katedrę 15 kwietnia 2019 roku!

Scenariusz gry – Save Notre-Dame on Fire  czerpie inspirację z filmu „Notre-Dame on Fire” Jeana-Jacquesa Annauda. Chociaż główne wydarzenia tamtej nocy są znane, pokonanie ich będzie wymagało od Ciebie dużego sprytu i umiejętności…

Zostań strażakiem i weź udział w bohaterskim ocaleniu katedry i jej najcenniejszego skarbu: korony cierniowej. Poszukaj skarbca z dobrze strzeżoną świętą relikwią, poruszaj się po nawie w płomieniach po zawaleniu się iglicy, wejdź na północną wieżę Katedry Notre-Dame i ponownie przeżyj misję ostatniej szansy w płonącej dzwonnicy.

Poziom trudności: Średni
Czas : 60 min
Ilość uczestników: 2
Wiek: +13

Escape Room Notre-Dame on Fire

 

W tej wieloosobowej grze VR gracze wcielają się w strażaków i zostają wezwani do ugaszenia płomieni i uratowania świętych relikwii, zanim skończy się czas.

Gra opiera się na rzeczywistym pożarze, który miał miejsce w Katedrze Notre-Dame w kwietniu 2019 roku. W wyniku działań strażaków, pożar zakończył się nienaruszoną konstrukcją katedry i co najważniejsze, bez utraty życia. Wydarzenia tamtego dnia zostały odtworzone w filmie „Notre-Dame Brûle” (Notre-Dame w ogniu) w reżyserii Jean-Jacquesa Annauda.

Każda sesja będzie trwać najwyżej godzinę, podczas której gracze muszą pracować zespołowo nie tylko po to, aby  rozwiązując zagadki znaleźć Koronę Cierniową, ale także ugasić ogień.
Nie trzeba dodawać, że po zawaleniu się iglicy muszą uciec z płonącej katedry.

Zarezerwuj Escape Room