Aktualności

Noc Muzeów w Cybermagii – Dziękujemy

Noc Muzeów Cybermagia

Dziękujemy wszystkim za udział w Nocy Muzeów organizowanym w naszym Centrum VR. Bardzo się cieszymy, że wydarzenie odbiło się tak dużym zainteresowaniem. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem!

Noc Muzeów w Katowicach 2019

Miłośnicy Nocy Muzeów mieli okazję do wirtualnej podróży w przestrzeni najbardziej znanych obrazów Zdzisława Beksińskiego. Uczestnicy poczuli dostępny dotąd tylko na płótnach artysty, pełen niepokoju klimat, spacerując po surrealistycznych sceneriach z pogranicza jawy i snu.

Noc muzeów Cybermagia Noc muzeów Cybermagia Noc muzeów Cybermagia Noc muzeów Cybermagia Noc muzeów Cybermagia

“Wirtualna wystawa kolekcji Zdzisława Beksińskiego”

De Profundis – Beksiński VR jest w pełni immersyjnym, opartym na wirtualnej rzeczywistości doświadczeniem, pozwalającym widzowi eksplorować przestrzenie najbardziej znanych obrazów Zdzisława Beksińskiego. Ideą projektu, jest udostępnienie miłośnikom malarstwa nowej formy interakcji ze sztuką. Podróży towarzyszy ambientowa muzyka oraz dźwięki otoczenia, czyniące je jeszcze bardziej realistycznym. Okulary VR, na które stworzone zostało doświadczenie, izolują widza od świata zewnętrznego, pozwalając na osobistą podróż wgłąb przestrzeni obrazów.